5. Festiwal Dużego Formatu

21-22.10.2017

  • 27 Wrzesień 2017
5. Festiwal Dużego Formatu

Serdecznie zapraszamy na 5. Festiwal Dużego Formatu w Warszawie
dwa dni, dwa miejsca, jeden przegląd filmów, dwa koncerty, wielu autorów i ich książki, dwie laureatki 5 Ogłonopolskiego konkursu na Tomik Wierszy.
50 lat pracy twórczej Leszka Szarugi.

ZAPRASZAMY!
Śledźcie program na Facebooku
Można też wesprzeć Festiwal kupując w przedsprzedaży książkę lub wykupując baner
szczegóły na WspieramKulture.pl

Rafał T. Czachorowski


 SOBOTA (21.10.2017)
PROM Kultury Saska Kępa,
ul. Brukselska 23 w Warszawie


•15:00-15:30 - Zapraszamy
•15:30-16:00 – Janusz Radwański i premiera książki Kalenberek  (Fundacja Duży Format, Warszawa 2017)
•16:15-16:45 – 26 lecie wydawnictwa ANAGRAM,...
Prezentacja tomiku Barbary Janas-Dudek, "Za wcześnie na rytuały" (Anagram, 2017)
•17:00-17:45 – spotkanie z Laureatkami 5. Ogólnopolskiego Konkursu na Tomik Wierszy Duży Format – Agnieszką Tomczyszyn-Harasymowicz "PÓŹNIA "(FDF, 2017) kategoria po debiucie  i Julią Niedziejko "niebieska godzina" (FDF, 2017) kategoria przed debiutem i  - wręczenie nagród/książek/spotkanie promocyjne prowadzone przez Rafała T. Czachorowskiego  i Jarosława Jabrzemskiego
•17:50-18:05 – Jerzy Mamcarz mini koncert z okazji premiery jego książki PONTE- przewodnik poetycki Italia (Fundacja Duży Format, Warszawa 2017) – książka ilustrowana przez Franciszka Maśluszczaka.
•18:10-19:00 – przegląd artystycznych filmów krótkometrażowych – przedstawia Daria K. Kompf
•19:05-20:00 – Leszek Szaruga – spotkanie z okazji 50.lecia pracy twórczej
•20:15-20:45 – Koncert Dominiki Świątek.
•20:45-21:00 – zamknięcie


NIEDZIELA 22.10.2017
Ośrodek Kultury Ochoty OKO
Pawilon POD OKIEM
Grójecka 79 w Warszawie

•14:10-14:30 Grzegorz Ostrowski  "Alta Vista" (Anagram 2016)(prowadzenie M. Koperska)
•14:30-14:50 Jacek Michalski (Jacenty Jacom) "Nadmiar" (FDF, 2017) (prowadzenie R.T. Czachorowski)
•14:50-15:10 Katarzyna Zwolska-Płusa "Cud i Anomalia" (K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów 2017), (prowadzenie RT. Czachorowski),
•15:10-15:30 Jan Stanisław Kiczor, "Na kolcach jeża" (FDF, 2017), (prowadzenie R.T. Czachorowski)
•15:30-15:50 Joanna Jurewicz, "Koło wrót" (FDF, 2017), (prowadzenie R.T. Czachorowski)

PRZERWA
•16:10-16:30 Cezary Lipka, "Między Krymem a Jerozolimą" (FDF, 2017), (prowadzenie J. Jabrzemski)
•16:30-16:50 Ewa Solska, "Metro Wolanda" (Anagram 2017),(prowadzenie Karol Samsel)
•16:50-17:10 Jacek Hohensee, "Zlepieniec" (FDF, 2017),  (prowadzenie J. Jabrzemski)
•17:10-17:30 Robert Kania, "wołynie i inne wiersze" (Anagram 2017), (prowadzenie M. Koperska)
•17:30-17:50 Maciek Papierski, "Zgubiona wizytówka" (FDF, 2017), (prowadzenie R.T. Czachorowski)

PRZERWA
•18:10-18:30 Marika Krajniewska "Białe Noce" (Papierowy Motyl) (prowadzenie R.T. Czachorowski)
•18:30-18:50 Paweł Orzeł "Nadgody" (Papierowy Motyl, 2017) (prowadzenie M. Krajniewska)
•18:50-19:10 Patryk Zimny "Zasiewanie chmur" (FDF, 2017)
•19:10-19:30 Marcin Królikowski, "Opowieść dwunastopiętrowa. Grozy poetyckie", (prowadzenie M. Koperska)
•19:30-19:50 Jarosław Jabrzemski, Mistrz wycinanki (FDF, 2017), (prowadzenie Sylwia Gibaszek)
•19:50-20:10 Justyna Święcicka, Na Zbojskach (FDF, 2017), (prowadzenie R.T. Czachorowski)
•20:10-20:30 Marcin Orliński, Środki doraźne (WBPiCAK, 2017), (prowadzenie R.T. Czachorowski)

ZAKOŃCZENIE 21:00

  WSTĘP BEZPŁATNY

UWAGA: program może ulec jeszcze drobnym zmianom i modyfikacjom,

 

Powrót